Kāpēc nevajadzētu aicināt viesus uzreiz pēc mazuļa piedzimšanas? Pieci galvenie iemesli.

0

Bērna piedzimšana ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem jebkuras sievietes dzīvē. Jaundzimušā periods (pirmās 28 dienas bērna dzīvē) – ir ļoti sarežģīts periods gan bērnam, gan viņa vecākiem. Šajā periodā bērna organisms pielāgojas jaunajiem ārpusdzemdes eksistences apstākļiem. Tas ir ārkārtīgi neaizsargāts pret jebkādiem nelabvēlīgiem vides faktoriem, tādēļ ir nepieciešama 24 stundu aprūpe.

Protams, pēc šī dzīvespriecīgā notikuma visi jūsu radinieki un tuvie draugi nevarēs vien sagaidīt, kad ieraudzīs un turēs rokās savu mazo laimes kamolīti. Tomēr pēcdzemdību perioda pirmās pāris nedēļas noteikti nav labākais laiks uzņemt viesus. Lūk, kāpēc.

1. Jums ir nepieciešams miers

Jā, pirmais un galvenais iemesls ir vienkāršs – jums ir nepieciešams banāli atpūsties. Visā grūtniecības periodā jūsu ķermenī notika fizioloģiskas izmaiņas, lai nodrošinātu augļa pareizu attīstību, sagatavošanos dzemdībām un zīdīšanai. Bet pats dzemdību process izsmeļ sievietes resursus, jo viņa patiešām pārcieš lielu stresu! Lai pilnībā atgūtos, sievietei vajadzētu mieru un komfortu, nevis uzpost māju un iepirkties, kas saistīts ar viesu ierašanos.

2. Jums ir jābaro bērns

Ja jūs barojat bērnu ar krūti, it īpaši, ja tas ir jūsu pirmais bērns, jūs noteikti nevēlaties, lai cilvēki no malas vērotu šo intīmo procesu! Turklāt – sākumā jūs pavadīsiet desmitiem minūšu, lai atrastu ērtāko pozīciju sev un bērnam barošanas laikā. Bet prasīt krūti mazais gribēs teju bez pārtraukuma. Ņemot vērā šos apsvērumus, viesi šeit būs nevietā.

3. Bērns nedarīs to, ko no viņa gaidīs

Ciemojoties cilvēki sagaida, ka bērns ar viņiem spēlēsies, rāpsies, šūposies uz rokām un visādā veidā sadarbosies ar viņiem. Bet fakts ir tāds, ka jaundzimušie nav īpaši ieinteresēti būt aktīviem. Viņi guļ, pamostas, paēd, nokārto dabiskās vajadzības un atkal aizmieg. Ko vēl jūs gribējāt? Viņš ir tikai dažas dienas vecs! Paies ilgs laiks, pirms viņš sāks staigāt vai runāt.

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

1
2